Наша школа



Село Новосілки – одне з тих сіл у прикордонній зоні, яке не подібне на інші села. Воно має особливе розташування. Дві частини Новосілок розташовані одна від одної на відстані одного кілометра. Лише пагорб розділяє (його) ці дві частини села з однойменною назвою Малі і Великі Новосілки. Тут громадський центр села, де розмістилися соціальні та культурні заклади: Народний дім, бібліотека, крамниця, медпункт, церква і школа. На цьому місці народився і частково проживав оперний співак світової Модест Менцинський.
У Новосілках на початку ХХ століття сільські діти навчались у приміщеннях, що наймали у селян. Учили учнів читати, писати, рахувати. Вважалося, що той, хто успішно закінчив такий курс навчання – освічена людина.
В 1933 році на кошти громади села було закінчено будівництво типової школи, яка діє до нинішнього часу як Великоновосілківська ЗОШ І-ІІ ст. імені Модеста Менцинського. За час існування нашої школи було здійснено ряд різних реконструкцій, а саме: перекриття школи (2000 р.), встановлення пластикових вікон та вхідних дверей (2007 р.), міняли в класних приміщеннях підлоги (1993 р.), ремонтували печі (2008, 2015 рр.). А з 2014 року в школі діють внутрішні вбиральні сучасного типу.
У 1990 році в школі була створена кімната- музей імені Модеста Менцинського, а в 2005 році зареєстрована при Львівському обласному центрі краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді. У 2007 році музею було присвоєно почесне звання «Зразковий».
Від часу створення музею нас відвідали визначні люди з різних теренів України, із-за кордону. Були в нас такі відомі діячі культури як Микола Колесса, Михайло Баран, Василь Пилип`юк, Софія Гринько та багато інших. Відвідали музей і родина Менцинських з України та Австралії. Про наш музей знають онуки Менцинського в Канаді.
На святкуванні ювілеїв співака з`уїжджаються до нас люди з усіх куточків України. Останній ювілей – 140 річницю від дня народження Модеста Менцинського ми святкували 29 квітня 2015 року.

У даному закладі створена сприятлива атмосфера для творчого розвитку як учня, так і педагога. Школярі є призерами обласних конкурсів: «День юного натураліста» (2 місце, 2015р.), «Новорічна композиція» (3 місце, 2016р.), «Здай кров заради життя» (3 місце, 2015р.), учасниками Всеукраїнського конкурсу кращих веб- сайтів (2016р.), «Кристали в хімії» (2016р.), інтернет- турніру «Відкрита природнича демонстрація» (2015р. )

1 коментар:

  1. Як і колись найдорожча школа для кожного випусника. Шановні вчителі введіть рубрику історія школи, щоб всі покоління випусників могли розмістити свої фотографії.Тоді всім буде цікаво побачити своїх вчтелів, однокласників, знайомих.

    ВідповістиВидалити